MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM ŚWINOUJŚCIE 2015 2015-07-27

MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM ŚWINOUJŚCIE 2015
W dniach 25-26.07.2015 w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach tych wystartowała reprezentacja Zgiersko-Łęczyckiego WOPR w składzie: Anna Bartczak, Katarzyna Golińska, Dagmara Malczewska, Alicja Michalak, Bartosz Stanielewicz, Paweł Batkiewicz, Piotr Maciejewski, Bartłomiej Jabłoński, Maciej Cyrulewski, Mateusz Forysiak, Dominik Kosin. Po dwudniowych zmaganiach zawodnicy Zgiersko-Łęczyckiego WOPR zajęli w klasyfikacji drużynowej II miejsce, a w klasyfikacji generalnej indywidualnej Anna Bartczak zajęła II miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski w ratownictwie morskim. Nasi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zajmując:
Anna Bartczak – I miejsce we flagach plażowych, I miejsce w Ironwomen, II miejsce w sprincie po plaży,
Bartłomiej Jabłoński – II miejsce w sprincie po plaży,
Katarzyna Golińska – III miejsce w sprincie po plaży,
Dagmara Malczewska – III miejsce we flagach plażowych.
Gratulacje dla wszystkich zawodników.

XLIX LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2015-06-08

XLIX LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
W dniach 20-21 czerwca 2015 roku we Wrocławiu odbędą się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem jest Dolnośląskie WOPR we Wrocławiu i Komisja WOPR ds. Sportu, a patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygoński i Prezes WOPR Sławomir Gicewicz. Na imprezę zostali zaproszeni przedstawiciele WOPR w ILS i ILSE. <style="color: blue"="">/komunikat do pobrania/

LMP RW

 

Konferencja 2015-05-24

XXII Memoriał ZAWORA 2015-04-26

26 kwietnia na basenie MOSiR w Zgierzu odbył się Memoriał Zawora. Była to już 22 edycja tej amatorskiej imprezy pływackiej upamiętniającej Józefa Jurka - byłego zawodnika „Włókniarza” i „Boruty” oraz działacza sportowego, ratownika i wychowawcy.  
W zawodach uczestniczyło około 250 zawodników. Najwięcej zgłoszonych zawodników rywalizowało w stylu dowolnym. W zawodach uczestniczyli również przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz seniorzy.
Zawody rozgrywane były w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz zmiennym.
Ponadto zawodnicy rywalizowali w biegu memoriałowym na 100 m stylem dowolnym, konkurencjach ratowniczych oraz sztafecie      rodzinnej.
Organizatorami zawodów byli: Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu i Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Zgierzu oraz Dobra Szkoła im. Zawora. Imprezę sędziowali sędziowie z Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego.

 Organizatorzy pragną gorąco podziękować następującym firmom oraz instytucjom, które swoim wsparciem pozwoliły na zorganizowanie tej wspaniałej imprezy:
Urząd Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu; MPGK Zgierz; Agencja Reklamowa "Galart"; TME; Skomur; TOMTEX; Pływalnia "Olimpijczyk"; Pływalnia "Wodnik" ;Powiatowa Straż Pożarna; Klub Atlas; Fit 7; Cukiernia "Gefra"; Drukarnia Wist, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Szkoła Pływania Aqua Maniak Mateusz Sass.

wyniki

 

MEMORIAŁ „ZAWORA” 2015-04-20

 REGULAMIN XXII MISTRZOSTW W PŁYWANIU AMATORÓW

MEMORIAŁ „ZAWORA”

1.Organizatorzy: Zgiersko-Łęczyckie WOPR, Zgierskie TKKF, MOSiR w Zgierzu., MUKS w Zgierzu, Szkoła Pływania im”ZAWORA”

2.Zawody odbędą się na basenie MOSiR w Zgierzu przy ul. Leśmiana 1 w dn 25.04.2015 r. (sobota).

godz.9.00-10.00 – przedszkola, klasy I-III szkół podstawowych
godz.10.00-10.30 – uroczyste otwarcie imprezy, wręczenie nagród,
godz. 10.30-11.00- bieg memoriałowy 100 m stylem zmiennym w kategori „OPEN”
godz. 11.00 – finały przedszkolaków oraz klas I-III szkół podstawowych
godz.11.15-14.00 – klasy IV-VI szkół podstawowych, gimnazja, szkoły średnie, dorośli, sztafeta rodzinna, konkurencja ratownicza

3.Celem zawodów jest popularyzacja pływania na terenie powiatów zgierskiego i łęczyckiego (prawo startu posiadają mieszkańcy powiatów zgierskiego i łęczyckiego, uczniowie i studenci szkół z terenu powiatów zgierskiego i łęczyckiego nie będący mieszkańcami tych powiatów oraz pracownicy basenów i kąpielisk z terenu powiatów zgierskiego i łęczyckiego nie będący mieszkańcami tych powiatów).
Z uwagi na amatorski charakter zawodów w konkurencjach amatorskich na 50 m nie mają prawa startu zawodnicy posiadający aktualną licencję PZP ( nie dotyczy „masterów”)

4. Prawo startu posiadają także goście zaproszeni przez organizatorów.

5. Konkurencje dla kobiet i mężczyzn:

25 m – amatorzy

rocznik 2008 i młodsi (przedszkolaki) – styl dowolny (dowolny sposób płynięcia, dopuszcza się wykorzystanie elementów wypornościowych)

rocznik 2007-2005 (klasy młodsze tj. I-III szkół podstawowych) – styl dowolny

50 m – amatorzy

rocznik 2004-2002 (klasy starsze tj. IV-VI szkół podstawowych) – styl dowolny, klasyczny, grzbietowy, styl motylkowy

rocznik 2001-99 (gimnazja) – styl dowolny, klasyczny, grzbietowy , styl motylkowy

rocznik 98-91 (kategoria”O”, w tym szkoły średnie) – styl dowolny, klasyczny, grzbietowy, styl motylkowy

rocznik 90-86 –(kategoria A) styl dowolny, klasyczny, grzbietowy, styl motylkowy

rocznik 85-81 –(kategoria B) styl dowolny, klasyczny, grzbietowy , styl motylkowy

dalej kategorie C,D,E itd. (co 5 lat) zgodnie z systemem pływania „masters”

W kategoriach oznaczonych jako A, B, C itd. klasyfikacja odbywa się w przypadku startu co najmniej 3 zawodników w danym stylu. W przypadku mniejszej liczby startujących, zawodnicy z tej kategorii sklasyfikowani są z kategorią młodszą (dopuszcza się łączenie tylko dwóch kategorii sąsiednich)

OPEN” – zawodnicy PZP i amatorzy

100 m bieg memoriałowy kobiet – styl zmienny

100 m bieg memoriałowy mężczyzn – styl zmienny

konkurencja ratownicza –100 m ratowanie manekina w płetwach (50 m w płetwach do zatopionego manekina (manekin na dnie), wyciągnięcie manekina i holowanie dowolnym sposobem 50 m do miejsca startu)

5. Sztafeta rodzinna rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25 stylem dowolnym dopuszcza się, aby jeden z członków sztafety płynął dwa razy, ale nie z rzędu (2 rodziców plus 2 dzieci, 1 rodzic plus 2 dzieci, 2 rodziców plus 1 dziecko).

6 W konkurencjach przedszkolaków oraz klas I-III powyżej 18 uczestników będą rozgrywane eliminacje, które wyłonią szeiściu czołowych zawodników, którzy rywalizować będą w finale.

7.Zawodnicy mogą startować w dwóch konkurencjach amatorskich i sztafecie rodzinnej oraz dodatkowo w konkurencjach memoriałowych i konkurencji ratowniczej.

8.W poszczególnych konkurencjach będą przyznawane dyplomy i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom uczestnika oraz pamiątkową koszulkę z logo zawodów.

9.Wpisowe do wzięcia udziału w zawodach wynosi 10 zł dla osób uczących się i 15 zł dla pozostałych.
Wpłaty należy dokoać na konto Zgierskiego TKKF Bank Spółdzielczy Filia Zgierz 73 8783 0004 0016 1844 2001 0001

10.Zgłoszenia w  terminie do 22 kwietnia 2015,  należy składać w formie elektronicznej dostępnej na stronie www.zawor.com.pl

Dopuszczalne są zgłoszenia do zawodów w dniu 25.04.2015 r, do godziny 8.30, po zapisaniu się i uiszczeniu podwójnej kwoty wpisowego w biurze zawodów.

11.Wstęp na pływalnię dla zawodników tylko za okazaniem dokumentu tożsamości (dowód osobisty, leg. szkolna, leg. ratownicza).

12. Konkurencje w kategoriach wiekowych począwszy od klas starszych szkół podstawowych zgodnie z przepisami FINA i ILS .Wejście do przebieralni oraz na halę basenową wg. ustalonego rozkładu godzinowego. Uczestniczy zawodów aktualnie nie startujący (przygotowujący się) oczekują na trybunie.

13.Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną, ubezpieczenie zawodników na czas zawodów, zabezpieczenie opieki medycznej.

14.Za rzeczy zagubione podczas trwania imprezy organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.

15.Decyzje w sprawach nie objętych regulaminem podejmuje komitet organizacyjny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11